“Gizli Dünya Hükümeti” Bilderberg

Bugün siz değerli okuyucularımıza “Gizli Dünya Hükümeti” Bilderberg'i tanıtacağız. Bilderberg Örgütü çok uluslu şirketlerin karar süreçlerinde kullandığı bir örgüt. Vatan Partisi MKK üyesi ve Yazar Bülent Esinoğlu Bilderberg ve At Pisliği Teoremi'ni açıkladı.

“Gizli Dünya Hükümeti” Bilderberg

Bugün siz değerli okuyucularımıza “Gizli Dünya Hükümeti” Bilderberg'i tanıtacağız. Bilderberg Örgütü çok uluslu şirketlerin karar süreçlerinde kullandığı bir örgüt. Vatan Partisi MKK üyesi ve Yazar Bülent Esinoğlu Bilderberg ve At Pisliği Teoremi'ni açıkladı.

07 Haziran 2019 Cuma 22:01
“Gizli Dünya Hükümeti” Bilderberg
banner84

Bülent  Esinoğlu  Bilderberg Örgütü'ni şöyle açıklıyor. "Çok farklı ulus devlet içinde Pazar kullanan, elindeki sermaye gücünü ulus devletin siyasi alanında kullanan tekeldir. Şirkettir.

Bu şirketlerin ya da bu zenginlerin, ulus devletler içinde elde ettiği pazarlarının güvenliğini sağlayan, Pazar güvenlik gücü NATO’dur. Devleti, emperyalist ülkelerin çatı örgütü olan Amerika Birleşik Devletidir. Birleşik ifadesinin esasta kast ettiği tekellerin bir araya gelerek kurduğu bir devlet anlamındadır. Abartı gibi oldu ama gerçek buna çok yakındır.

Sözün kısası “Gizli Dünya Hükümeti” Bilderberg diyebiliriz.

Bu yılkı toplantılarında, sözde kapitalizmin artık işlemediğini görüşeceklermiş! Aslında dünya egemenliğini sürdürmek için gerekli olanları ele alacakları bir toplantı olacaktır. Rusya ve Çin’i, iddialı olmaktan nasıl çıkarırız, görüşmelerini yürüteceklerdir. İran meselesi onlar için Rusya ve Çin’i durdurmanın ilk aşamasıdır. Kürdistan kurma işi de buna dahildir.

Şimdi At Pisliği Teoreminin kendisine gelelim

Zenginimiz çok olursa onların artığından yararlananlar olacağından, önce zenginleri daha da zengin etmemiz gerekir dayatmasına, At Pisliği Teoremi denir. Zenginin atına çok arpa verirsek onun pisliğinin içinden çıkan arpa artıklarından da yararlananlar olur.

Sistemin neden zenginden yana olduğunun en iyi açıklaması At Pisliği benzetmesidir.

Çok uluslu şirketleri ya da tekelleri kavramadan emperyalizm kavranamaz. Bu tekellerin parası olan doları anlamadan, emperyalizm kavranamaz. Parayı kimler basar kimler satar bunları kavramadan emperyalizme karşı savaşıyorum demek, yel değirmenlerine karşı kılıç sallamaktır.

Bülent Esinoğlu Kimdir ?

Anadolu’nun farklı yörelerinden lise öğreniminden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesinden 1969 yılında mezun oldu. Otomotiv ve demir çelik sanayilerinde bilfiil üretimde çalıştı. Çelikhane ve Yüksek Fırınlar inşası ve işletmelerinde bulundu. Rusya’da, Demir ve Çelik Fabrikalarında İşletmecilik eğitimi aldı. Sanayi ve Ticaret Bakanlığında Sanayi Genel Müdürü olarak, beş yıl görev yaptı. Milli Prodüktivite Merkezinin Yönetim Kurulu, Koza Birlik Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu. Dokuz yıl İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapan Esinoğlu, halen Vatan Partisi MKK üyesiyidir. Evli ve bir oğlu olan Esinoğlu, iyi derecede ingilizce ve Rusçayı orta derecede bilmektedir.
Kaynak Yayınlarından çıkmış Batıyla Batanlar isimli bir kitabı bulunmaktadır.
 Her Cuma Ulusal Kanal'da yayınlanan Derin Mevzu programının konuğu olan Esinoğlu, ulusal.com.tr yazarıdır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.