Bugün tek bir soru ile kendimizi biraz olsa  da tanıyacağız.  Herkesi çok iyi tanıyoruz peki ya kendimizi ? Bir dizide çok sevdiğim bir replik var. "Hayatta herkesin senin adına bir fikri var. Senin adına tanımları. Sen kiminin aşkısın, kiminin düşmanı, kiminin biricik kızı ve kiminin arkadaşı. Kimine göre çok akıllı kimisine göre aptalın tekisin.  Peki sen gerçekte kimsin ve ne istiyorsun ? "
 
    O halde ilk soruyla başlayalım. Sadece hayal edin. Eşiniz normal bir mesleğe (muhasebeci, danışman, memur vb.) sahip gayet doğal normal bir hayatı olan insan. Bir ara rahatsızlandığı için işe gitmedi evde dinleniyor. Siz eve erken geldiniz işten eşiniz hasta olduğundan uyuduğunu düşündünüz uyandırmamak için eve sessizce girdiniz. Siz üstünüzü değiştirirken eşinizin salonda telefonla konuştuğunu farkettiniz. Salonun girişine arkası dönük ve elinde eşinizde daha önce görmediğiniz bir telefon ile konuştuğunu farkettiniz. Gizlice izleyip dinlemeye başladınız. Eşiniz uzun cümleler kuruyor telefonda. Eşiniz:

-   Bundan sonra burası aracılığı ile haberleşelim. Evet. Evet. Tamam,  ben adresleri aldım. Bozköyde şu öğrencilerin takıldığı kafenin 3. katında oturuyorlar. Evet sessiz bir operasyon olursa iyi olur emniyetten önce ilk biz sorgulayalım. Diğer adresleri instagram hikayesinde paylaştım. Fotoğrafları indirip opaklığı kısarsanız altta başka fotoğraf göreceksiniz adres ve krokileri böyle gizledim. Bu arada Aydın'a gitmeniz lazım biliyorsunuz değil mi ? Ben hastayım gidemiyorum kişisel bir mesele ama  halledebilirseniz sevinirim.

  Eşinizi dinlerken içinizden hangisini düşünürsünüz ?

A- Eyvah akıl sağlığını yitirdi !
B- Eşim Mit ajanı ! Şimdi ne yapacağım ? Devlet sırrı kapsamında beni öldürürse ? En iyisi sessizce yatak odasına gideyim. 
C- Beni aldatıyor, geldiğimi farkedince saçmalamaya başladı. Bari düzgün saçmalasaydı. Sen dur bak ben sana ne yapıcam ! 

Eğer a şıkkını seçtiyseniz  bu sizin beyninizin sol kısmını kullandığınınızı gösterir. Fazla hayal kurmayan mantığını fazla ön planda tutan ve  olağanın dışında olaylara kapalı bir insan olduğunuzu belirtir. 

Eğer b şıkkını seçtiyseniz sürprizlere açık ve çözüm odaklı bir kişi olduğunuzu belirtir. Kolay kolay altından kalkamadığınız problem olmadı şu yaşınıza kadar. 

C şıkkını seçenler ise dışarıdan bazen özgüvenli bir kişi olarak gözükse bile kendisinin suçu olmayan olaylarda bile kendine suç yönelten kişiler diyebiliriz. Bu şıkkı seçenler ikiye ayrılıyor. İlk grup hayatının çoğu anında özgüvensizdir. Diğer grup gündüz çok özgüvenli gözükürken gece yatağa girerken mutluluk maskesini çıkartıp atar ve kendisiyle yalnız kaldığında özgüvensiz gerçek kimliği ile  kalabilir. 

Yeni yazıda görüşmek dileği ile sağlıcakla kalın.