Klimayı olabilecek en soğuk ayarına getirmiş bilgisayarın karşısına kurulmuşum. İşe güce başlamadan önce biraz haberlere bakayım istedim. O da ne ? İnternette herkes Şeyma Subaşı'nı linç ediyor. Konuyu öğrendikten sonra abartılı gördüm bu yaklaşımı çünkü sadece kitap yazmış. İnsanın adının karakterine etkisi olduğunu düşünüyorum ve tezimin arkasındayım. Belki de bu yüzden özgürlükçü bir insanımdır bilinmez. 

     Şeyma Subaşı'nın yazdığı kitabı beğenmeyebiliriz fakat bir insanı belkide intiharın eşiğine getirebilecek bir linçten bahsediyoruz. Küçük çocuklara tecavüz etmemiş ya da ettirmemiş, zimmetine para geçirmemiş ya da halkın parasını çalmamış sadece kitap yazmış. Eğer suçu ya da suçluyu öven bir kitap değilse bir insanın eleştirilecek en son yönü kitap yazması olmalı. Sevin sevmeyin boştan yere bir kitap için linç ettiğiniz Şeyma Subaşı veya başka birisi dayanamayıp intihar etse rahat uyuyabilir misiniz ?

 Ama Acun ile evliyken ilişkisi olması ?

  İnanın beni ilgilendirmez sizide ilgilendirmemeli.İlk taşı günahsız olanımız atsa kim atabilirdi ? Çocuklara tecavüzde dünya sıralamasına giren bir ülkenin vatandaşı bunlara ses çıkarmadıysa buna çıkaramaz. İnanın çıkartamayız ve hakkımız da yok. Evli erkeklerin kaçı güzel bir kadından gelecek bir kahve teklifini kabul etmez ? Ya da "Komşunun kocası şunu şunu almış sen almıyorsun!", "Ah annemi dinleseydim de Ahmet' e varsaydım" diyen bir kadının yaptığı da aldatma olmasa bile etik mi ? Subaşı Acun ile bu kadar zengin değilken ilişkiye başlamıştı. Peki Acun kadar zengin bir başka iş adamı gelse kaç evli kadını boşatabilir sizce bu ülkede ? Rakam verebilecek cesaretim yok ama şunu unutmayın 1990 sonrası gelen nesil ülke tarihinin belki de en ilginç ahlakına sahip nesil diyebiliriz. Bu nesil yani bizler ne annemize ne babamıza benziyoruz. Bu sizi korkutmuyor mu ? 

  Ahmet Hakan uçağa binmiş eyvah !

 Linç konusu açılmışken Ahmet Hakan'a değinmemek olmaz. Bu insanı ne koyu solcular ne koyu sağcılar seviyor. İki tarafta onu karşı mahalleden olmakla itham ediyor. Sözünü çiğnemesine onu seven biri olarak kızdım yoksa istediği uçağa biner sizene bizene? Kızıyorum lakin bu adama zorla taraf dayatmak ne haddimize? Halk tv ya da A haber "gazeteciliği" tarzı bir gazeteciliğin yoksa kimse sana sahip çıkmıyor 9. Köyden 10. Köye giderken yazı yazabiliyorsun. Kendimize sınır koymasak olmaz mı ? İlla taraf olmak zorunda mıyız ? Yoksa bertaraf mı oluruz ? İnsanları linç etmek zorunda mıyız ? 

  Hoşgeldin Ali Babacan 

  Ülke tarihinin en kötü ekonomik krizlerinden biriyle karşı karşıya kaldık. Süreçten bizi soldan Kemal Derviş sağdan Ali Babacan kurtarabilir. (Damat değil elbette.) Ali Babacan ise parti kurma hazırlığında. Kendisi sevdiğim biri oy verir miyim henüz bilmiyorum takdir ettiğim yönü hep Avrupalı bir bakan imajı vermesi. Yani kimseye "Sen teröristsin ya da sen itsin." demeyen günlük siyasi polemiklere girmeyen işini hakkıyla yapan bir insandı. Umarım siyasette ekonomi haricinde halkın her kesiminin siyaset aşığı olmasına da bir neşter vurur ve her dost meclisinde siyaset dinlemekten bizi kurtarır. Sağlıcakla kalınız.