Müjde ! MCBÜ UBYO, Fakülte oldu

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, 04 Ekim 2019 Tarihli ve 30908 Sayılı karar ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi oldu. Bahsi geçen karar ile MCBÜ’de Uygulamalı Bilimler Fakültesi resmen kurulmuş oldu. Bu müjdeyi aynı fakültenin Bankacılık Ve Finans Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ali Rıza Gökbunar Facebook ve Öğretim Üyesi Tayfun Deniz Kuğu Facebook hesabından duyurdu.

Müjde ! MCBÜ UBYO, Fakülte oldu

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, 04 Ekim 2019 Tarihli ve 30908 Sayılı karar ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi oldu. Bahsi geçen karar ile MCBÜ’de Uygulamalı Bilimler Fakültesi resmen kurulmuş oldu. Bu müjdeyi aynı fakültenin Bankacılık Ve Finans Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ali Rıza Gökbunar Facebook ve Öğretim Üyesi Tayfun Deniz Kuğu Facebook hesabından duyurdu.

Nurgül Yılmaz
Nurgül Yılmaz
04 Ekim 2019 Cuma 13:41
Müjde ! MCBÜ UBYO, Fakülte oldu
banner84

Önceleri Manisa Devlet Hastanesi Turgutlu yolu üzerinde, son birkaç yıldır da Şehit Prof.Dr. İlhan Varank Kampüsü’nde eğitim öğretime devam eden Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, 04 Ekim 2019 Tarihli ve 30908 Sayılı karar ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi oldu. Bahsi geçen karar ile MCBÜ’de Uygulamalı Bilimler Fakültesi resmen kurulmuş oldu. Bu müjdeyi aynı fakültenin Bankacılık ve Finans Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ali Rıza Gökbunar ve Öğretim Üyesi Tayfun Deniz Kuğu Facebook hesabından duyurdu.

Prof.Dr. Ali Rıza Gökbunar

Ali Rıza Gökbunar müjdeli haberi şu cümlelerle duyurdu.

“04 Ekim 2019 Tarihli ve 30908 Sayılı Resmi Gazete yayınlanan “Bazı Yükseköğretim Kurumlarına Bağlı Olarak Enstitü, Fakülte ve Yüksekokul Kurulması, Kapatılması ve Adlarının Değiştirilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1613)” karar ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi kurulmuştur.
Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nun Fakülteye dönüştürülmesi sürecinde yer alan ve bizlere desteklerini esirgemeyen eski rektörümüz Prof. Dr. Kemal Çelebi ve rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Ataç hocamıza sonsuz teşekkür ederim.
Müdürlerimiz Prof. Dr. İbrahim Erol’a, Prof. Dr. Naci Muter’e ve Prof. Dr. Mustafa Tepeci’ye okulumuza verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ederim.”

Bankacılık ve Finans ile Uluslararası Ticaret Bölümü Mevcut

Eski adıyla Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, yeni adıyla Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin; Bankacılık ve Finans ile Uluslararası Ticaret Bölümü olmak üzere 2 bölümü mevcut. Fakültede; "Bankacılık ve Finans" ve "Uluslararası Ticaret" lisans bölümleri ile beraber lisansüstü eğitim düzeyinde "Uluslararası Ticaret ve Finans" tezli ve tezsiz Yüksek Lisans programları bir arada yürütülüyor.

Birbirinden değerli ve donanımlı Hocalar

Her iki bölümünde birbirinden donanımlı hocaları, fakülte öğrencilerini kendi geleceklerine hazırlıyor. Bankacılık ve Finans Bölümü’nün Başkanlığını Prof.Dr. Ali Rıza Gökbunar yürütüyor. Bankacılık ve Finans Bölümü Hocaları ise; Doç. Dr. Güneş Çetin Gerger, Doç. Dr. Serkan Çınar, Doç.Dr. Burcu Gediz, Oral, Doç.Dr. Selim Duramaz, Doktor Öğretim Üyesi Tayfun Deniz Kuğu, Doktor Öğretim Üyesi Metin Öner, Doktor Öğretim Üyesi Gülşen Gerşil, Doktor Öğretim Üyesi Hatice Nur Germir, Doktor Öğretim Üyesi Hüriyet Bilge’den oluşuyor.

Öğretim Üyesi Tayfun Deniz Kuğu

Uluslararası Ticaret Bölümü’nün başkanlığını İse Prof. Dr. O. Murat Koçtürk yürütüyor. Bu bölümün hocaları ise; Prof.Dr. Mine Yılmazer, Doç.Dr. Halil Erdemir, Doç. Dr. Özge Ayan, Doç.Dr. İ.Emre Karaa, Doktor Öğretim Üyesi Abidin Ozan Onağ, Öğr. Gör. Müslüm Gülel.

19 üniversite bünyesinde yeni fakülte ve enstitü kuruldu

Resmi Gazete’de yayınlanan bu yeni kararla 19 üniversite bünyesinde yeni fakülte ve enstitü kurulmuş oldu. Resmi Gazete'de yer alan bir başka Cumhurbaşkanı kararı ile Suriye'de, Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (El-Bab), İslami İlimler Fakültesi (Azez) ve Eğitim Fakültesi (Afrin) kurulması kararlaştırıldı.

Dünden bugüne MCBÜ Uygulamalı Bilimler

Önceleri Manisa Devlet Hastanesi, Turgutlu yolu üzerinde, son birkaç yıldır da Şehit Prof.Dr. İlhan Varank Kampüsü’nde eğitim öğretime devam eden Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi; 30.05.1997 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla "Akhisar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu" adıyla kuruldu. Yüksekokul, Manisa şehir merkezinde yer alan binasında 1999 - 2000 eğitim öğretim yılında Uluslararası Ticaret Bölümü'nün (% 30 İngilizce) açılmasıyla 40 öğrencisiyle eğitime başladı. 2002 - 2003 eğitim öğretim yılında Bankacılık ve Finans Bölümü 50 öğrenci ile eğitim öğretime geçildi. 2005 yılında Bankacılık ve Finans Bölümü'nde ikinci öğretime başlanmış, aynı sene Yüksekokul adı "Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu" olarak değiştirildi. Yüksekokulda "Bankacılık ve Finans" ve "Uluslararası Ticaret" lisans bölümleri ile beraber lisansüstü eğitim düzeyinde "Uluslararası Ticaret ve Finans" tezli ve tezsiz Yüksek Lisans programları bir arada yürütülüyor. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, 04 Ekim 2019 Tarihli ve 30908 Sayılı karar ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi oldu.

Son Güncelleme: 04.10.2019 14:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.